Yıldırım ve Milletvekili Adaylarından Stadyum Açıklaması

AK Parti Hükümetinin Elazığ’da yeni bir projesi daha tamamlanarak hizmete sunuldu. Avrupa standartlarında inşa edilen Yeni Stadyum, Elazığspor’un Karaköprü Belediyesiyle bugün oynadığı karşılaşma ile hizmete açıldı.

Yıldırım ve Milletvekili Adaylarından Stadyum Açıklaması
Yayınlama: 07.05.2023
A+
A-

HASRET SONA ERDİ; YENİ STADYUM HİZMETE AÇILDI

Elazığlı futbolseverlerin yıllardır hasretle beklediği Yeni Atatürk Stadı’nda yaklaşık 4 yıl aradan sonra ilk resmi müsabaka oynandı. Bordo-Beyazlı Taraftarların büyük ilgi gösterdiği Yeni Atatürk Stadyumu’nda müsabaka öncesi AK Parti İl Başkanı ve AK Parti Milletvekili Adayları ortak bir basın açıklaması düzenlediler. 

Yıldırım ve Milletvekili Adaylarından Stadyum Açıklaması

İL BAŞKANI YILDIRIM: ELAZIĞSPOR’UN ÇOK GÜZEL BAŞARILARI VAR

Elazığspor’a yıllarca hizmet ettiğini söyleyen AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım yeni stadın Elazığ’ın simgesi olduğunu belirterek, “Bugün gerçekten çok mutluyuz. Sevdamız olan Elazığspor kurulduğu günden bugüne kadar şanlı tarihinde çok güzel başarıları var. Uzun bir süredir de biz stat özlemiyle yanıp tutuşuyorduk. Hamdolsun, bugün kavuşmuş olduk. Sizlerin de bildiği gibi çok uzun süre Elazığspor’da yöneticilik yapmış bir kardeşiniz olarak Elazığspor’un marka değerini yakinen bilen yüreğimizle bileğimizle yıllarca hizmet etmişiz. Bizim gibi nice yöneticilere de hizmet ettiler. Elazığspor’u buralara kadar getirdik.” dedi. 
Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olmak üzere bakanlara ve emeği gecen herkese teşekkür eden Yıldırım;  “Bir fiziki mekandan stattan bahsediyoruz. Kolay olmadı. Öncelikle bunu Elazığ’ımıza ve Elazığsporumuza kazandıran başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, çok değerli bakanlık yetkilileri ve emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Elazığspor’un yıllarca bir stat özlemi vardı. İstek ve taleplerimiz Cumhurbaşkanımız tarafından karşılıksız bırakılmadı.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım ve Milletvekili Adaylarından Stadyum Açıklaması

MİLLETVEKİLİ ADAYI EROL KELEŞ:  GURUR VE ONUR VERİCİ BİR GÜN

AK Parti Elazığ 1’nci sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş ise açıklamasında, 21 yıllık AK Parti  iktidarı döneminde Türkiye’ye kazandırılan bir çok hizmet olduğunu kaydederek, “ Bugün gurur ve onur verici bir gün yaşıyoruz. 21 yıllık AK Partili döneminde Türkiye’ye kazandırılan çok şeyler var. Bunlar özellikle altyapı, ulaşım, savunma sanayisi, enerji, sağlık, turizm konusunda ve Türkiye artık altyapı konusunda kendi kendine yetebilen bir ülke konumuna geldi. Daha sonraki süreçte Türkiye Yüz Yılı dediğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi daha ileri teknolojilere kucak açıyoruz. Bu süreç içerisinde stadyumu şehrimize kazandırılmasında emeği olan Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanımıza, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Elazığsporumuza da başarılar diliyorum. Elazığsporumuzun ve Elazığ’ın  çok daha güzel yerlere geleceğini temenni ediyorum.” Dedi.  

MİLLETVEKİLİ ADAYI AÇIKKAPI: CUMHURBAŞKANIMIZ HER HİZMET VE YATIRIMDA ELAZIĞ’A DESTEK OLDU 

Stadyumun başlangıç dönemini anlatarak o günden bugüne yaşanan sürece değinen AK Parti Elazığ 2’nci sıra Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, emeği gecen herkese teşekkür ederek, “Bugün gerçekten çok mutluyum.  Emeği geçen herkese bakanlarımıza Sayın Cumhurbaşkanımıza her hizmet ve yatırımda Elazığ’a vermiş olduğu destekten dolayı ve Elazığ Atatürk Stadı’na vermiş olduğu destekten dolayı da yürekten teşekkür ediyorum. Elazığ gencimize, Elazığ evlatlarımıza hayırlı olsun.”  dedi. 

MİLLETVEKİLİ ADAY NAZIRLI: BEŞ YILDIZLI STADINA ELAZIĞIMIZ KAVUŞTU
AK Parti Elazığ 3’ncü sıra Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı ise, “Bugün bu gururu hep beraber yaşıyoruz. Başta Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize ve Gençlik Spor Bakanlığımızın çalışanlarına ve Elazığ halkımıza çok teşekkür ediyorum. Beş yıldızlı otelimizden,  hastanemizden,  havalimanımızda…

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.