MHP Elazığ Mv. Adayı Işıkver, Kuzova Bölgesinde

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver Kuzova bölgesinde muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya geldi.

MHP Elazığ Mv. Adayı Işıkver, Kuzova Bölgesinde
Yayınlama: 02.05.2023
A+
A-

Seçim kampanyasını il, ilçe ve köy merkezli olarak büyük bir hızla devam ettiren Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver Kuzova köy muhtarları ve bölge halkıyla buluştu.

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver Kuzova köylerine yönelik gerçekleştirdikleri ziyaretler ve halk buluşmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Işıkver değerlendirmesinde, “Seçim çalışmalarımız kapsamında hem il merkezimizde hem de ilçe ve köylerimizde tüm parti teşkilatlarımız ve milletvekili adaylarımızla birlikte gece gündüz, yağmur çamur demeden büyük bir heyecan ve coşkuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sahada toplumu oluşturan tüm halkımızın çok yoğun bir ilgisini görüyoruz. Dün Kuzova köylerimizle bir araya geldik. Muhtarlarımızı, ihtiyarlarımızı, dernek başkanlarımızı ve kanaat önderlerimizi dinledik. Bölge halkı öfkeli ve dertli.  Bunun başlıca sebebi bölgenin siyaseten temsil edilmemiş olması. Yerel yönetimler marifetiyle bile çözülecek kilitli parke, çocuk parkı, halı saha, yol onarımı, ulaşım ihtiyaçları gibi çok basit konular dahi çözümsüz kalmış. Ancak bölgenin ekonomik olarak zenginleşmesi ve temel sorun Kuzova sulama projesi. Söz alan her muhtar, her çiftçi, her kanaat önderinin ilk sözü hep Kuzova sulama projesi oldu. Alaca Köyü Muhtarı Sayın Ömer Erdem, çok değerli bir tespitte bulundu. Dedi ki, ‘Kuzova sulama projesi bu bölgenin geleceğidir. Defalarca muhtarlarımızla birlikte vekillere gittik, ulaşmaya çalıştık ama bir sonuç elde edemedik. Baktık sorunumuz çözülmüyor o zaman dedim ben vekil olayım da bu işleri çözeyim. Adaylık fikrimizin temel nedeni budur. Bizim için artık siyasi bir taassup yoktur. Bu sorunları kim çözecekse biz onunlayız. Milliyetçi Hareket Partisi Vekil adayı Sayın Semih Işıkver bu hususta bizlere güven ve söz veriyor. Ona inanıyoruz ve tam destek vererek yanında yer alacağız’ ifadelerinde bulundu.

Milletvekili Adayı Işıkver değerlendirmesini şöyle devam ettirdi.: “Kuzova halkının öfkesine de dertlerine de şahidiz. Kendilerine sözümüz var. Bu sorun önümüzdeki 5 yılda çözülecek. Buna muktedir olamaz isek siyaseti bırakacağımıza dair sözümüzü bir kez daha yineliyorum. Aşvan Köyü ziyaretimizde bizi konvoyla halk karşıladı. O kadar büyük bir ilgi gördük ki, bu bölgelere hizmet getirilmemiş olmasından dolayı siyaset kurumu adına utanç duyduk. Bu bölgeye su giden köylüler elektrik faturalarından dertli. Su gitmeyen köyler susuzluktan. Yani bir türlü sorunu ortadan kaldıracak bir aksiyon geliştirilememiş. Bunu yapması gereken siyaset kurumunun kendisidir. Köylüden bunu bekleyemezsiniz.”

“SULAMA PROJELERİ BU ŞEHRİN GÜNDEMİNDEN ÇIKACAK”

Pelte köyünde bir muhtarın ‘Ben 45 yaşını geçtim çocukluğumdan beri Kuzovaya su gelecek deniyordu biz görmedik korkarım bizim çocuklarımızda görmez’ dediğini belirten Işıkver, “Korkarım Allah bizden bunun hesabını soracaktır. Varlık içinde yokluk olur mu? Üç tarafı sularla çevrili bir ilde sulama konusu bu kadar gündemde kalabilir mi? Her seçim döneminin vaatleri arasında yer alan ancak bir arpa boyu yol alınan Elazığ tarım ve hayvancılığının ve dolayısı ile ekonomisinin can damarı olan tüm Sulama Projeleri 28. dönemde kesinlikle çözüme kavuşturulacaktır.  DSİ ve İl Tarım Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çeşitli raporlar incelendiğinde; ilimizin 286 bin 044 hektar Tarıma Elverişli arazisi mevcut. Ülkemizde su yüzeyi bakımından en zengin ilerden biri Elazığ. Ancak Ülkemiz ortalaması olan yüzde 30 civarı sulu tarıma rağmen bu oran ilimizde sadece yüzde 5. Bunun kabul edilmesi beklenemez. Bölge halkının öfkesi de, sıkıntıları da işte tamda bunda kaynaklanıyor. Bu sorunu şehrin gündeminden çıkaracağımıza söz veriyorum” ifadelerinde bulundu.

Öte yandan MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver temasları kapsamında Şavaklılar Derneği’ni ziyaret etti.

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Semih Işıkver daha sonra bir AVM’ye giderek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.