Hak sahipliği başvuruları nasıl yapılacak? 

Kahramanmaraş merkezli depremin ardından Elazığ’da evi veya dükkanı ağır hasar alan vatandaşların hak sahipliğine nasıl başvuru yapacakları açıklandı.

Hak sahipliği başvuruları nasıl yapılacak? 
Yayınlama: 02.06.2023
A+
A-

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ’da da birçok konut hasar almıştı.  Yapıları ağır hasar alan vatandaşlar için hak sahipliği süreci e devlet üzerinden başladı.  “E Devlet” üzerinden alınmaya başlanan hak sahipliği başvuruları için vatandaşlar başvurularını yapabilecek. Başvuruların nasıl yapılacağı da vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte adım adım hak sahipliği başvuru süreci… 

HAK SAHİPLİĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? 

Hak sahipliği için Talep ve Taahhütname başvuruları e-Devlet sistemi üzerinden alınmaya başlanmıştır. Ancak Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişime engel olmasını önlemek için TC Kimlik Numaranızın son hanesini dikkate alarak sizin için belirtilen günlerde başvuru yapabilirsiniz. 

1-    TC Kimlik No ile e-Devlet girişi yaptıktan sonra arama kısmına ‘hak sahipliği başvurusu’ yazarak çıkan sonuçlardan ‘Hak Sahipliği için Talep ve Taahhütname Başvurusu’ linkine tıklayınız. 
2-    Çıkan başvuru ekranında gerekli alanları doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayınız. Hak Sahipliği için Talep ve Taahhütname Başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecektir. 

Online başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun, hizmete erişime engel olmasını önlemek için, TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olan vatandaşların Çarşamba, 2 olan vatandaşların Perşembe, 4 olan vatandaşların Cuma, 6 olan vatandaşların Cumartesi, 8 olan vatandaşların Pazar günlerinde başvuruları alınacaktır. Sonraki günlerde herhangi bir sınırlama olmaksızın tüm vatandaşlar söz konusu hizmeti kullanarak başvurularını iletebilecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.