Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdeleri Resmi Gazete’de yayınlandı

Konut, ibadethane ve cemevlerinde doğalgaz kullanımının 1 ay boyunca ücretsiz olması ve 25 metreküpe denk gelen bedelin 1 yıl boyunca ücretsiz olmasına ilişkin kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararla birlikte, konutlara 24 Nisan ve 31 Mayıs tarihleri arasında doğalgaz ücretsiz olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğalgaz müjdeleri Resmi Gazete’de yayınlandı
Yayınlama: 01.05.2023
A+
A-

Dağıtım şirketlerinden doğalgaz temin eden konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden 1 ay boyunca ücret alınmaması ile 25 metreküpe denk gelen bedelin 1 yıl boyunca ücretsiz olmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, dağıtım şirketlerinden doğalgaz temin eden konut, ibadethane ve cemevi abonelerinden doğalgaz tüketimleri için 24 Nisan 2023 tarihinden 31 Mayıs 2023 tarihine kadar tahakkuk edecek ilk faturadan doğal gaz bedeli alınmayacak.

Ayrıca 1 Mayıs 2024 tarihine kadarki döneme ait aylık doğalgaz tüketimleri için tahakkuk edecek faturalarda 25 metreküpe kadar olan tüketim için doğalgaz bedeli alınmayacak.

Kartlı sayaç kullanan tüketiciler de ücretsiz doğalgaz hakkından yararlanacak.

Doğalgaz tüketimine ilişkin sistem kullanım bedelleri Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.