Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı

Apple’ın Eylül gibi tanıtmayı planladığı iPhone 15, fiyat artışı ile gelecek. Görünen o ki bu artış diğerlerinden biraz farklı.

Yok artık Apple! iPhone 15’e dev fiyat artışı
Yayınlama: 29.04.2023
A+
A-

Apple, iPhone 14 serisiyle yoluna dolu dizgin devam ederken bir yandan da iPhone 15 için hazırlıklarına devam ediyor. Daha önce birçok kez bilgi aldığımız seri hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler ise serinin fiyatına ilişkin oldu.

iPhone 15 fiyat artışı yüzde 20’leri bulacak

Bilindiği üzere Apple, akıllı telefon dünyasının en önemli ismi konumunda. Hal böyle olunca rekabet dolu sektörün en pahalı cihazlarını üreten şirket olarak anılıyor. Ülkemizdeki ekonomik durumu göz önünde bulundurduğumuzda fiyatlar adeta cep yakıyor.

iPhone 15 fiyat artışı

Gelen bilgilere göre iPhone 15 fiyat artışı yaşayacak. Bu artış zaten beklenen bir durumdu. Ancak gelen bilgilere göre fiyatlarda sıçrama olabilir. Revegnus’a göre serideki standart modeller selefine göre yüzde 12, pro modelleri ise yüzde 20 artış görecek.

Bu denli fiyat artışının nedeni olarak serinin işlemcisi görülüyor. Bilindiği üzere serinin pro modelleri yeni nesil Apple A17 Bionic işlemcilerini kullanacak. TSMC, 3nm sürecinde üretilecek işlemcilerde fiyat artışına gidiyor. Bu durum zincirleme bir fiyat artışına neden oluyor. Standart modeller selefindeki işlemcileri kullanacak olsa da zam rüzgarından nasibini alacak.

iPhone 15 modelinin tanıtılmasına yaklaşık 5 aylık bir süre olsa da telefon ve özellikleri hakkında birçok yeni iddia ortaya atılmış durumda. USB-Cperiskop lens teknolojisi ve Apple imzalı bir yonga seti iPhone 15 için yapılan en ciddi iddilar arasında.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.