Togg almak kolaylaşacak: Elektrikli otomobilde kredi düzenlemesi!

Otomobil alacaklar bu habere dikkat! Resmi Gazete’de elektrikli otomobiller için yeni taşıt kredisi oranları paylaşıldı. İşte detaylar…

Togg almak kolaylaşacak: Elektrikli otomobilde kredi düzenlemesi!
Yayınlama: 29.04.2023
A+
A-

Otomobil almayı düşünenlerin, isteyenlerin merakla beklediği taşıt kredisi haberi sonunda geldi. Resmi Gazete’de az önce yayınlanan karara göre “yerli elektrikli otomobillere özel taşıt kredi oranları” paylaşıldı. Konuyla ilgili olarak geçen hafta yerli elektrikli otomobillere yeni taşıt kredisi oranları geliyor sızıntıları paylaşılmıştı. İşte konuyla ilgili Resmi Gazete haberi ve detayları…

Yerli elektrikli otomobiller için taşıt kredisi düzenlemesi!

Yerli otomobil Togg’u da kapsayan yeni taşıt kredileri oranları az önce Resmi Gazete’de yayınlandı. Alınan kararlara göre paylaşıla kredi oranları şu şekilde:

  • Fiyatı 0-900 bin TL arası olan otomobillerde yüzde 70 kredi ve 36 ay vade,
  • Fiyatı 900 bin-1.8 milyon TL arası olan otomobillerde yüzde 50 kredi ve 36 ay vade,
  • Fiyatı 1.8 milyon-2.2 milyon TL arası olan otomobillerde yüzde 30 kredi ve 24 ay vade,
  • Fiyatı 2.2 milyon-2.8 milyon TL arası olan otomobillerde yüzde 20 kredi ve 12 ay vade uygulanabilecek.

Araç fiyatı 2.8 milyon Türk Lirası üzerinde olan modellerdeyse herhangi bir kredi kullanılamayacak. Bu kredi imkanlarının sadece yerli üretim olan elektrikli otomobillerde kullanılabileceğini bir kez daha hatırlatalım.

Türkiye’de üretilen yerli elektrikli otomobiller hangileri?

Şu an halihazırda Türkiye’nin ilk yerli seri üretim otomobili Togg T10X modeli var. Bunun dışında halihazırda satışta olan bir model bulunmamakta. Ancak HABAŞ geçtiğimiz haftalarda da paylaştığımız habere göre yerli ve elektrikli otomobil üretimi içerisinde. Daha sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yerli otomobili Günsel’de satışa çıkması ve ülkemize gelmesi ardından bu kredi imkanlarından yararlanabilir. Renault ZOE gibi elektrikli otomobillerinde markalarının ülkemizde bulunan fabrikalarında üretilme ihtimalini de göz önünde bulunduralım.

Togg T10X fiyat listesi!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından üretilen Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Togg bu kredi düzenlemesinin başrolü diyebiliriz. İşte güncel Togg fiyat listesi:

Togg T10X fiyatları ve donanım seçenekleri

  • V1 RWD Standart Menzil: 953 bin TL
  • V2 RWD Standart Menzil: 1 milyon 55 bin TL
  • V2 RWD Uzun Menzil: 1 milyon 215 bin TL

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.