PROF. DR. YASEMİN AÇIK “KOVANCILAR VE PALU BÖLGESİ’NDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI GEREKİYOR”

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret etti.

PROF. DR. YASEMİN AÇIK “KOVANCILAR VE PALU BÖLGESİ’NDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI GEREKİYOR”
Yayınlama: 05.05.2023
A+
A-

Vatandaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Prof. Dr. Yasemin Açık, ilçelerin sorunlarını bildiğini ve bu sorunlarla ilgili projelerinin hazır olduğunu söyledi.

İlçe ziyaretlerine devam eden Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık bu kez rotayı Kovancılar ve Palu ilçelerine çevirdi.

İlk durağı Kovancılar ilçesi olan Prof. Dr. Yasemin Açık Kovancılar Esnaf Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı Ahmet Özdoğan ve üyeleri ile sohbet etti.

“ABLAMIZIN HER KAPSINI ÇALDIĞIMIZDA BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI”

Açık’a ilçenin sorunları hakkında bilgiler veren Özdoğan, “Elazığ’a yaptığı yatırımları ile tanıdığımız Prof. Dr. Açık’ı derneğimizden ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. İnsanlarımıza iş imkanı sağlamasından, yatırımlarından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Esnafın içerisinden birisiniz sizin vekil olmanız bizi mutlu eder. Başarılar diliyoruz. Ablamızın her kapsını çaldığımızda bizleri yalnız bırakmadı. Sizlere desteklerimizde sıkıntı yok” diye konuştu.

PROF. DR. AÇIK: BU BÖLGEDE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KURULMASI GEREKİYOR

Prof. Dr. Açık Kovancılar İşadamları Derneği’ni de ziyaret ederek Dernek Başkanı Hanifi Bekirgil ve dernek üyeleriyle bir araya geldi. Dernek üyelerinden ilçenin sıkıntılarını dinleyen Prof. Dr. Yasemin Açık, “İçinde bulunduğumuz durumda iş insanı, sanayici ve esnaf olmak zor. Yaşadığımız pandemi ve depremler esnafımızı olumsuz etkiledi. Kovancılar, Elazığ’ın en büyük ilçesi, bu bölgede Organize Sanayi Bölgesi kurulması gerekiyor. Kovancılar İlçemizin kalkınması için gurbetçilerimizin memleketine yatırım yapmaları sağlanmalı. Bu konuda içinde bulunduğum sivil toplum kuruluşlarından destek isteyip, ilçelerimize yatırım yapmalarını sağlayacağız” dedi.

“VALLAHİ OLACAK BİLLAHİ OLACAK, YASEMİN HOCAMIZ VEKİLİMİZ OLACAK”

Elazığ’ın Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, daha sonra ilçe sakinleriyle buluştu. Yoğun bir katılımın olduğu vatandaş buluşmasında “Kovancılar seninle gurur duyuyor, Vallahi olacak billahi olacak, Yasemin hocamız vekil olacak” sloganları ile karşılanan Prof. Dr. Açık, “Kovancılar ilçemiz her zaman bana destek oldu. Kovancılar şehrimizin en büyük ilçesi ama maalesef olması gereken yerde değil, tek başına tarım ve hayvancılık dahi ilçemizi kalkındıracak durumda. Ama hayvancılıkta yaşanılan sıkıntılar, tarım alanlarının su sorunu ilçenin tarım ve hayvancılığının gelişiminin önünde set oluşturmuş. Karaçor bölgemiz yıllardır köprü yapılmasını bekliyor. Bütün sorunların çözümü için büyük bir gayret göstereceğiz.” dedi.

“SİZ BİZLERE LAZIMSINIZ”

Daha sonra esnaf ziyaretleri yapan Prof. Dr. Yasemin Açık’a büyük destek veren esnaflar ve vatandaşlar, “Başkası geleceğine sizin gelmenizi isteriz. Siz kazanacaksınız. Hizmetlerinizden dolayı teşekkür ederiz. Siz bizlere lazımsınız. Hocam sen kendini mecliste bil. Siz bu şehrin insanlarına ekmek vermişsiniz biz neden sizi desteklemeyelim. Yolunuz da bahtınız da açık olsun. Rekor kıracaksınız. Sizi boş göndermeyeceğiz” dediler.

PALU’DA COŞKULU KARŞILAMA

Kovancılar İlçesi’nin ardından Elazığ’ın Bağımsız Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık, Palu İlçesi’ne geçti.

İlçe girişinde mahalle ve köy muhtarları ile kadınlar tarafından karşılanan Prof. Dr. Açık, Palu’da kurulan atölyelerde çalışan kadınlarla da buluşarak, destek istedi.

PALU’DA “KADINLAR BULUŞMASI” DÜZENLENDİ

İlçe kadınları tarafından düzenlenen “Kadın Buluşması” programında konuşan Prof. Dr. Açık, “Ben kadınların yaşamın bütün alanlarında yer alması için güç birlikteliği yapmanın çok önemli olduğuna inanıyorum. Bağımsız milletvekili adayı olarak çıktığımız bu yolda şehrimiz, ilçelerimiz, kadınlarımız, gençlerimiz için birlikte emek verip birlikte çalışacağız. Sizlerin çok güçlü destekleri ile şehrimizin ve ilçelerimizin sesi Ankara’dan duyulsun. Mutlaka birlikte çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

PROF. DR. AÇIK: PALU’YU DÜNYA’YA VE TÜRKİYE’YE TANITMAMIZ GEREKİYOR

“Kadın Buluşması” programının adından Prof. Dr. Yasemin Açık vatandaşlarla buluşarak, ilçe halkına seslendi.

Prof. Dr. Yasemin Açık; “Palu daha önce siyaset yaptığım dönemde de yanımdaydı, iş insanıyım biliyorsunuz yatırım yaptığımda da yanımdaydı istihdam oluştururken de yanımdaydı. İyi ki Palu var iyi ki Palulular var, hepinizi çok seviyorum. Palu aslında kalesiyle, türbesiyle, manevi atmosferiyle, tarihi köprüsüyle gerçekten çok önemli bir turizm ve kültür merkezi. Palu’nun mutlaka bu turizmini, kültürünü, tarihini bütün dünyaya gösterecek bir turizm destinasyon bağının içine alınması lazım” dedi.

PROF. DR. AÇIK: DEPREMDEN ETKİLENEN ESNAFIMIZ MUTLAKA DESTEKLENMELİ

İlçenin tarım ve hayvancılıkta da önemli bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr. Açık, “Yaşanılan depremler Elazığ’ı olduğu gibi Palu’yu da çok etkiledi. Özellikle küçük esnafımız iş yerlerinin yıkılmasından dolayı çok mağdur oldu. Bu nedenle de tüm esnafların mutlaka desteklenmesi lazım. Mutlaka onlara yönelik çok önemli bir teşvikin olması lazım. Güçlendirilmesi gerekir. Benim yanımda durun ve bana sahip çıkın ki Elazığ’a sahip çıkalım Palu’ya sahip çıkalım. Murat suyu gibi cesur ve berraksınız, inşallah hep beraber çok güzel günler yaşayacağız ” ifadelerini kullandı.

“İLİMİZDE BİNLERCE İNSAN SİZİN SAYENİZDE EKMEK YİYOR”

Prof. Dr. Açık daha sonra Palu’da esnafları tek tek dolaştı, sohbet edip destek istedi.  Evliya Çelebi’nin ifadesiyle ‘Göğe baş uzatmış bir kale’si, köprüsü, kilisesi, camileri, hamamı ile açık hava müzesini andıran Palu’nun turizme kazandırılması için elinden gelen çabayı sarf edeceğini belirten Prof. Açık’a destek veren esnaflar, “İlimizde binlerce insan sizin sayenizde ekmek yiyor. Rekor oyla sizi göndereceğiz. Bu iş şimdiden tamam” dedi.

 “SEN BİZİM ABLAMIZ OLARAK GİDECEKSİN”

Prof. Dr. Açık, ilçe ziyaretlerinin ardından Palu İlçesi’ne bağlı Beyhan Beldesini ziyaret etti. Belde halkı ile buluşan Prof. Dr. Açık’ı kalabalık bir topluluk karşıladı ve desteklerini iletti. Beyhanlı vatandaşlar Prof. Dr. Açık’a destek sözü vererek “Sen bizim ablamız olarak gideceksin” dediler.

“BAŞI SIKIŞANIN ÇALDIĞI TEK KAPI, YASEMİN ABLANIN KAPISI”

Prof. Dr. Yasemin Açık’ın temaslarında bir sonraki durağı ise Çayda Çıra Musiki, Halk Oyunları ve Spor Kulübü Derneği oldu.

Üyeleri ile birlikte Prof. Dr. Açık’ı dernek binasında ağırlayan Başkan Hüseyin Karlıdağ, “Her platformda Elazığ’ın yardımına yetişen, adam gibi adam Yasemin Açık. Elazığ’da başı sıkışan ablasının yanına koşmuştur, oda kimseyi yalnız bırakmamıştır. Ben ona imparator diyorum, inşallah o da imparatorluğunu taçlandıracak” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.