Kovancılar İlçesi Köy Yollarında Bitümlü Sıcak Kaplama Dökümü (BSK) Tamamlandı

Elazığ İl Özel İdaresi çalışmalarını yoğunlaştırarak şehrin birçok noktasında yol bakım onarım, genişletme ve asfaltlama çalışmalarını devam ettiriyor.

Kovancılar İlçesi Köy Yollarında Bitümlü Sıcak Kaplama Dökümü (BSK) Tamamlandı
Yayınlama: 03.10.2023
A+
A-

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri 2023 yılı yatırım programı kapsamında Kovancılar İlçesi köy yollarında geçen yıl 4.1 km’lik kesimde altyapı iyileştirme faaliyetleri gerçekleştirildi. İl Özel İdare tarafından yürütülen çalışmaların son aşaması olarak, toplam 4.1 km uzunluğundaki yol Bitümlü Sıcak Kaplama (BSK) dökümü tamamlandı. 17 köyün yol kullanımını sağlayan bu projeler, bölge halkının ulaşım ihtiyaçlarını daha etkin bir şekilde karşılayabilmesini hedefliyor.

Grup Köy yollarında gerçekleştirilen asfaltlama çalışmasında 1 Finişer, 3 Silindir, 25 Kamyon ve 3 Greyder olmak üzere 32 iş makinesi görev aldı. Çalışmalar kapsamında yaklaşık olarak 6800 ton malzeme (BSK) kullanılarak yolun daha güvenli ve rahat ulaşım yapılabilir hale gelmesi sağlanacak.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada şehrin birçok noktasında çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtilerek; “Elazığ İl Özel İdaresi olarak zaman ve mesai sınırlaması gözetmeden çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Şehrimizin tüm yol ağında vatandaşlarımızın daha güvenli ve rahat bir şekilde ulaşımına imkân verecek şekilde sürekli olarak asfaltlama, bakım, onarım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Ekiplerimiz büyük bir özveri içerisinde çalışarak halkımızın ulaşımını kolaylaştırmaya gayret etmektedirler. Elazığ İl Özel İdaresi olarak mevsim koşullarının sağladığı imkânlar dolayısıyla şehrin genelinde yatırım programına uygun olarak başlatmış olduğumuz çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.