İYİ Parti’den bayramlaşma programı

İyi Parti Elazığ İl Teşkilatı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bayramlaşma programı düzenledi. Vatandaşlar ve partililerin yoğun olarak katıldığı bayramlaşma programında konuşan İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez, bayramların barışma, kinden, nefretten arınmak anlamına geldiğini ifade etti. Konuşmasında Türk Halkının ve Elazığlıların bayramını kutlayan Sönmez, partililere önemli mesajlar verdi.

İYİ Parti’den bayramlaşma programı
Yayınlama: 22.04.2023
A+
A-

İLK HEDEFİMİZ, TÜRKİYE’Yİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ UÇURIMDAN KURTARMAKTIR

Siyasi hedeflerini anlatan Sönmez, önemli olanın şu veya bu şahsa koltuk sunmak değil, memlekete hizmet etmek, problemleri çözmek ve Ankara’da bunları dile getirmek olduğunu belirtti. Sönmez:
‘’Bayramınızı kutluyor, ülkemize milletimize Elazığ’a hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Hep beraber bu yola çıktık. Hedefimiz A şahsını veya B şahsını milletvekili yapmak değildir. Birinci hedefimiz, Türkiye’yi içerisine düştüğü uçurumdan, Türkiye’yi içerisine düştüğü enflasyon batağından, ülkeyi içine düştüğü yolsuzluk batağından kurtarmaktır. Siyasetin amacı, şu veya bu şahsa koltuk sunmak değil; memlekete, millete hizmet etmek, ülkenin ve şehrin problemlerine çözümler üretmek ve bunları en üst düzeyde Ankara’da dile getirmektir. Elazığ artık bal yapmayan arılardan bıkmıştır. Elazığ meclise gidip dudağına fermuar vuran, gözünü liderine dikip bir defa olsun kürsülere çıkıp Elazığ’ın hakkını koruyamayan milletvekili tipinden bıkmıştır. Oturan, konuşmayan, dili olmayan 100 tane milletvekilliğine sahip olmaktansa, bir tane adam gibi konuşan, adam gibi duran ve bu şehrin hakkını en üst düzeyde savunan bir milletvekili bize yeter.’’ Dedi

İYİ Parti'den bayramlaşma programı

BİZ MÜCADELEMİZİ ÖNCE ALLAH’A, SONRA TARİHE HAVALE EDİYORUZ

Seçildiği takdirde Elazığ’ın tek gerçek sesi olacağının altını da çizen Sönmez, ülkenin ve şehrin hakkını, hukukunu savunmak için 30 yıldır verdiği mücadeleyi, seçimi kazanarak mecliste de sürdüreceğini dile getirdi. Sönmez şunları söyledi: 

‘’Biz Elazığ’ın sesi soluğu olacağız 30 yıldır ben burada bu şehirde mücadele ediyorum. Hiç kimseden koltuk talep etmedim. Biz mücadelemizi önce Allah’a sonra da tarihe Havale ediyoruz. Biz burada seçimi kazanacağız. Halkın içindeyiz, halkın teveccühünü görüyoruz. İki gün önce bir sokağı gezerken insanlar koşup geldiler: ’Sizin dışınızda kim gelseydi, onları kovacaktık’’ dediler. Arkadaşlar seçimi alacağız. Diyelim ki millete küsmek yok. Allah ve millet yolunda, diyelim ki; almadık. Millete küsmek yok. Allah ve millet yolunda mücadelemiz koltuksuz, makamsız olarak da devam edecek.

GENEL BAŞKANIMIZ CESUR BİR KADINDIR, İKTİDAR PARTİSİNİN BAŞI TARAFINDAN 10 DEFA TEHDİT EDİLDİ. BU MUDUR MÜSLÜMANLIK?

İktidar partisinin Meral Akşener’e yönelik tehditleri olduğunu dile getirerek tepki gösteren Sönmez, 
‘’Bizim medeniyetimizde kadın, saygıdeğerdir. Erkeğe ‘Han’ derler, kadına da ‘Hanım ’derler. Yani kraliçem derler. Türk geleneğinde kadın kraliçedir. Genel başkanımız bir kadındır, cesur bir kadındır. Mafyada bile kadınlara dokunulmaz. Bizim genel başkanımız iktidar partisinin başı tarafından 10 defa tehdit edildi. Bu mudur Müslümanlık?  Bizim de korkularımız var. Biraz önce dedim ki; şunlardan şunlardan korkmayız. Ama bizim korkularımız var.  Millete ihanet etmekten korkarız, bize oy verenlerin vebalini almaktan korkarız. Bizden isteklerini yerine getirememekten korkarız. İftiradan korkarız, yalandan korkarız, Ahlaksızlıktan korkarız, çirkin ilişkilerden dolayı sosyal medyaya düşmekten korkarız. Biz burada 5 aday arkadaşımız,Gençlik Kolları başkanımız, Kadın Kolları başkanımız hep beraberiz. Eğer bir seçim kazanılacaksa o seçimi adaylar kazanmaz o seçimi ordular kazanır siz kazanacaksınız’’

İYİ Parti'den bayramlaşma programı

BİZ, MAZLUMUN, FAKİRİN, HAKSIZLIĞA UĞRAYANIN YANINDA OLACAĞIZ

En büyük vaadinin Elazığ’ın hakkı ve hukukunu savunmak, haksızlığa uğrayanların yanında durmak olduğunu ifade eden Sönmez sözlerine şöyle devam etti. 
‘’Biz kavganın içinden geliyoruz, kavganın kötülüğünü gördü. Kavganın bir milleti nasıl bitirdiğini gördük. Kavganın bize nasıl zarar verdiğini gördük. Onun için bizim hiçbir parti ile kavgamız olmayacak. Biz diğer partilerden insanları düşmanımız olarak görmüyoruz. Onları hasım olarak görmüyoruz. Onları farklı partilerdeki kardeşlerimiz, milletdaşlarımız olarak görüyoruz. 
Bana diyorlar ki;’ ne vaad ediyorsunuz?’ Daha ne vadedeyim. Gümbür gümbür konuşuyorum. Milletvekili adaylarınızı,  hangisi kendisine güveniyorsa, televizyon ekranlarında tartışmaya çağırıyorum.
 Meclise gidip parmak kaldırıp indiren, yalan makinesi milletvekili istiyorsanız, bizi tercih etmeyin açık söylüyorum Ben başımı eğmem. Elazığ söz konusu olursa; karşımda kim olursa olsun Elazığ’ın hukukunu savunurum Türkiye’nin milli bütünlüğü söz konusu olursa babamı bile tanımam. ‘Ne vaat ediyorsun’ diyorlar. Biz zalimin yanında durmayacağız, mazlumun yanında duracağız. Fakirin yanında duracağız, mülakat adı altında çocuklarının istikbaline çökenlerden hesap soranların yanında olacağız.
Bazıları hırsız bizdense İyi diyorlar, rüşvet alan bizdense iyi diyorlar. Onlar suçüstü yakalandıkları zaman a İslam’ın ya da milliyetçiliğin arkasına saklanıyorlar. Biz iyi Partiliyiz. iyi Parti demek, iyi adamların partisi demektir. İyi adam olacağız. Zalim bizdense, zalim İYİ Partili ise, biz; bizden değiliz.’’

SÖNMEZ’DEN PARTİLİLERE ÇAĞRI; YARINDAN İTİBAREN HEPİNİZ BİRER MİLLETVEKİLİ ADAYI GİBİ ÇALIŞIN

Gümbür gümbür geliyoruz, umutsuzluğa kapılmayın. Gittiğimiz yerde vatandaşın gözleri parlıyor.’ Biz sizi bekliyorduk’ diyorlar. Elbette her yere yetişmemiz mümkün değil. Bu saatten sonra hepiniz birer adaysınız, hepiniz birer milletvekili adayısınız. Elazığ ve Türkiye’nin kaderi elimizdedir. Bakın sosyal medyada ne çirkinlikler paylaşılıyor. Devlet yağmalanıyor, çocuklarımızın geleceği yağmalanıyor. Nerede güzel bir arazi buldularsa bir müteahhit çağırıp ona peşkeş çekiyorlar. Yarın bu ülkede ormanımız kalmayacak, pınarımız kalmayacak, hayvanlarımızın otlanacağı bir otlak kalmayacak.

DEVLET HER ZAMAN 18 YAŞINDADIR, ZAMANI GELDİ Mİ HESABINI SORAR
Namuslu bürokrata dokunmayacağız. İster AK Partili olsun, ister MHP’li olsun, isterse başka partili olsun. Ama elini bu milletin cebine atandan, rüşvet alandan, hırsızlık yapandan, partizanlık yapandan hesap soracağız. Elazığ’da hangi bürokratın ne yaptığını biliyoruz. Hangi devlet kurumunda rüşvet alındığını biliyorum. Bizzat ben muhatap oldum. Onun için kimse  ‘biz yaptık, bizden hesap sorulmayacak’ diye beklenmesin. Devlet her zaman 18 yaşındadır. Bekler, zamanı geldi mi adamın tepesine çöker. ‘’

BİZ CUMHURBAŞKANI’NIN DÜŞMANI DEĞİLİZ

Biz Sayın Cumhurbaşkanını da düşmanı değiliz. Biz diyoruz ki Sayın Recep Tayyip Erdoğan, mecliste bir tane önerge verildi. Bir, 15 Temmuz araştıralım MHP ve AKP oylarıyla reddedildi. Niye reddettiniz? Araştıralım, siyasi ayağı kimse ortaya çıkaralım. Neden korkuyorsunuz? İki, siyasi ahlak yasası çıkartalım diye meclise kanun teklifi verdik. Ahlak yasasından niye korkarsınız? Müslüman Allah’tan yana olan adamdır. Hz Peygamber güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilmiştir. Siz niye ahlaktan korkuyorsunuz? Üç. Sayın cumhurbaşkanı biz sizin düşmanınız değiliz ama sadece Ak Partililerin Cumhurbaşkanı, diğerlerinin düşmanı gibi davranmayın. Cumhurbaşkanlığı makamı, Türk milletinin hepsini içine alan bir makamdır. Siz bize düşman muamelesi yaparsanız, biz de size olan saygımızı geri çekeriz. ‘’ Sakın bunlar korkarlar, bunlar çekinirler, ben bunlara hakaret etsem de boyunlarını bükerler’ demeyin. Yok öyle bir şey. Bana saygı duyarsan ben de saygı duyarım. Bana saygı duymazsan, hangi makamda olursan ol ben de saygı duymam’’ 

Konuşmasının sonunda Türkiye’nin değişim istediğini söyleyen İrfan Sönmez, ‘’ Biz geleceğiz, hiç şüpheniz olmasın. İYİ Parti’nin en az 6-7 bakanı olacak. Herkes İYİ bir iktidara hazır olsun. Gençler, kadınlar, kafasını kuma gömmeyenler değişim istiyor. Türkiye değişecek, iyi insanlar gelecek’’ dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.