İki Kurum Arasında Protokol İçin İmzalar Atıldı

Elazığ’da Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

İki Kurum Arasında Protokol İçin İmzalar Atıldı
Yayınlama: 05.01.2024
A+
A-

Elazığ İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, “ Gençlik Spor İl Müdürümüzü yeni binasında ziyaret ettik aynı zamanda birlikte yapacağımız “Yeteneğini Keşfet” projemizi değerlendirdik.

Yapacağımız bu çalışmanın hazırlık sürecini de başlatmış olduk. Yetenek Taraması başta olmak üzere güzel işlere imza atıldığı, ciddi başarıların elde edildiği proje özellikle Gençlik Merkezlerinin dezavantajlı bölgelere ulaşması ve orda yapılan hizmet bizim için çok kıymetli oldu. Gençlerin akranlarıyla buluşması, bir araya gelmesi, yakın nesil olarak onlara önderlik etmeleri paha biçilemez, bu çalışmaları devam ettireceğiz. Birlikte yaptığımız “Yeteneğini Keşfet” projesinde özellikle Ortaokul ve Lise düzeyindeki öğrencilerimizin taramalarını yaparak, sadece Sporda değil Müzik ve Resim branşlarında da ortaya çıkan cevherin sürdürülebilir hale gelmesi anlam katması adına da rehberlik faaliyetleri bu doğrultuda hem Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzde onlara bağlı olarak çalışan Gençlik Merkezlerinde sürdürme niyetindeyiz. 94 farklı branşta öğretmenlerimiz var oldukça geniş bir kadromuz var. Bu doğrultuda bizim insan kaynağımız Gençlik Sporun insan kaynağı birlikte hareket ederse bu şehirde ciddi anlamda etki uyandıracağına inanıyorum.

İnşallah bu süreci daha etkin ve verimli bir şekilde yönetip meyvesini hep beraber göreceğiz. Bunlar tabi sistematik hale getirilmesi gereken kişilere bağlı olmaması gereken çalışmalar kurumlar arasında sürdürülebilen çalışmalar. Biz bu tohumu atalım inşallah bundan sonrasında da kurumsal düzeyde sistematik bir şekilde devam eder kazanan bizim çocuklarımız bizim şehrimiz bizim ülkemiz olur”  ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.