Elazığ Belediyesi Altyapı Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi altyapı yenileme çalışmaları Misland kavşağı-Hankendi arasında kanalizasyon toplayıcı hattı imalat çalışmaları başladı.

Elazığ Belediyesi Altyapı Yenileme Çalışmaları Devam Ediyor
Yayınlama: 28.04.2023
A+
A-

Elazığ Belediyesi’nin; içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan Altyapı Yenileme Projesi kapsamındaki çalışmalar belirlenen program çerçevesinde devam ediyor. Şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Misland Kavşağı-Hankendi arasında kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalat çalışmalarına başlandı. Yürütülen çalışmalar doğrultusunda yaklaşık 1.350 metre uzunluğundaki alanda 1.000’lik borularla kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalatı gerçekleştiriliyor.

Bölgede yürütülen kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalat çalışmalarının tamamlanmasıyla Elazığ Belediyesi tarafından Hankendi bölgesinde inşa edilecek Batı Prestij Konutları ve Baskil Yolu bölgesine ait kanalizasyon hatları bu ana hatta bağlanacak.  Öte yandan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Yeni, Abdullahpaşa, Sürsürü ve Ataşehir Mahallelerinde içme suyu hattı imalat çalışmaları da devam ediyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.