Bayram öncesi zincir marketler ve AVM’ler denetlendi 

Elazığ Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların sağlığını korumak için şehir genelinde gıda satışı yapan zincir marketler ve AVM’lerde denetimleri sıklaştırdı.

Bayram öncesi zincir marketler ve AVM’ler denetlendi 
Yayınlama: 23.06.2023
A+
A-

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz gün Kapalı Çarşı başta olmak üzere şekerleme, pasta, kadayıf, yiyecek ve içecek üretimi yapan ve satan işletmeleri tek tek gezerek denetim gerçekleştirdi. Elazığ Belediyesi Zabıta ekipleri, şehir genelindeki zincir marketler ve alışveriş merkezlerinde de denetimlerini sürdürüyor. Elazığ Valiliği tarafından oluşturulan ve Elazığ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerinin yer aldığı komisyon, şehir genelinde gıda satışı yapan zincir marketleri ve AVM’leri de tek tek denetleyerek vatandaşların daha sağlıklı ortamlarda alışveriş yapmaları için yoğun mesai harcıyor. 

Bayram öncesi zincir marketler ve AVM'ler denetlendi 

KURALLARA UYMAYAN İŞLETMELERE CEZAİ İŞLEM UYGULANIYOR 

Koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdüren ekipler, satışa sunulan ürünlerin son kullanım tarihleri, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gıdaların gramaj, ambalaj durumu, saklama koşulları ve fiyat listesi kontrolü gerçekleştirirken, kurallara uymayan işletmelere cezai işlem uyguladı. 

Bayram öncesi zincir marketler ve AVM'ler denetlendi 

“VATANDAŞLARIMIZIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ALIŞVERİŞ YAPABİLMELERİ ADINA YOĞUN MESAİ SÜRÜYOR” 

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Elazığ Belediyesi Zabıta ekiplerimiz, Elazığ Valiliği koordinesinde Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Elazığ Ticaret İl Müdürlüğü ile birlikte gıda satışı yapan zincir marketler ve AVM’lerde vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde alışveriş yapabilmeleri adına yoğun mesailerini sürdürüyor. İnsan sağlığının son derece önemli olduğu bilinciyle çalışan zabıta ekiplerimiz, bu kapsamda şehir genelindeki denetimlerini sıklaştırdı. Gıda satış yerleri ve diğer satış merkezlerinde herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılmaması adına ekiplerimiz koordineli şekilde çalışmalarına devam edecek” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.