Başkan Tarhan: Salçalı Köfte Festivalimiz başladı

Elazığ’da geleneksel hale getirilen ve bu yıl 5.’incisi düzenlenecek olan Geleneksel Salçalı Köfte Festivali 29 Eylül Cuma günü başlıyor. Hazırlıkların tamamlandığını aktaran lokantacılar ve tatlıcılar odası başkanı Zülfü Tarhan, festivale tüm vatandaşları davet etti.

Başkan Tarhan: Salçalı Köfte Festivalimiz başladı
Yayınlama: 29.09.2023
A+
A-

Elazığ’da geleneksel hale getirilen Salçalı Köfte Festivali hazırlıkları tamamlandı. Festival öncesi Valilik Meydanındaki son hazırlıkları takip eden Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası Başkanı Zülfü Tarhan, 3 gün sürecek olan festivalin detayları ile ilgili bilgiler aktardı. Başkan Tarhan,  festivalde Elazığlıların, hem köfteye hem de konsere doyacağını kaydetti.   

Tarhan, “3 gün sürecek festivalimiz, dolu dolu bir festival hazırladık tüm Elazığlı hemşehrilerimiz için. Valilik Meydanı’nda 29 Eylül Cuma günü itibariyle festivalimiz başlayacak. Yine ulusal sanatçı konserlerimiz olacak Cuma günü Sakiler sahne alacak, Cumartesi Kürsübaşı Programımız var Mahalli Sanatçı konserlerimiz olacak Pazar günüde ulusal sanatçı Koray Avcı Elazığlı vatandaşlarımıza sahnede şarkılar söyleyecek. Tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz 3 gün boyunca alanımıza. Burada çok güzel standlar kuruluyor, kurulacak. Yöresel anlamda mutfağımız ve yöresel ürünlerimiz anlamında ne varsa bütün ürünlerimizi tanıtıyoruz. Burada Orciğimizden tutun pestilimize, badem şekerimizden tutun Ağın leblebimize kadar vişne dondurmamızdan tutun taş ekmeğimize kadar, Harput Köftemize kadar bütün ürünlerimizi tanıtıyoruz. Bunun yanı sıra doğunun en güzel coğrafyasına sahip Elazığ’ımızı görmeleri için çevre illerden de tüm insanlarımızı Elazığ’ımıza bekliyoruz. Bizim en büyük destekçimiz ve paydaşımız Elazığ Belediyesi ve şahsım, yönetimin, sektörüm ve Elazığlı vatandaşlarımız adına Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyorum. İlimiz protokolü de vekillerimize bize bu konuda gerekli desteği sağladılar, yardımcı oluyorlar tüm kurum müdürlerimiz, kurumlarımız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.