Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

Elazığ Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Bilal Çoban, seçim çalışmalarını esnaf ziyaretiyle sürdürdü.Şehrin ekonomisinin tek başına ayakta kalamayacağını, her yönüyle desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor
Yayınlama: 27.04.2023
A+
A-

Ziyaretler kapsamında Prof. Dr. Bilal Çoban şu ifadelere yer verdi:

‘’ Sevdamızın Elazığ olduğunu 15 yılı aşkın süredir dile getiriyoruz. Şükürler olsun ki yaptığımız ziyaretler kapsamında vatandaşımıza ne diyeceğiz, ne soru sorarlar, hazırlık yaptık mı gibi kaygılarımız yoktur. Sorulacak her soruya verecek cevabımız, şehrin her metrekaresine sığacak sorunlarımıza çözüm beyanatlarımız vardır. Ben bilim adamıyım. Bir probleme yaklaşırken ilk önce bilimsel olarak bakarım. Bir kentin ekonomisinin refaha kavuşması için, tüm sosyolojik durumlarının da refah seviyesinde olması gerekir. Genel ekonomik problemlerin dışında konuşuyorum bunu. Eğer bu şehri yöneten irade sporun refahını yükseltmezse ekonomisinin düzgün olması beklenemez. Sanatında problem varsa eğer bu şehrin, ekonomiye ne turizmle katkı sağlanabilir ne de kültür ekonomisi ile ayağa kalkar.  İktisat, sosyal bilimlerin temelidir. Dolaylı yollardan tüm bilimlerin temelinde yatar.

Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

Siz bir yeri ayağa kaldırmak için ötekileri yok sayar, dibini boşaltırsanız, sürdürebilir durumdan söz edilmesi mümkün olmaz. Bir şehir düşünün ki meclis kürsüsünde isminin geçmesi yüreğimize su serpsin. Olması gereken şeyler o kadar olmuyor ki, normallerimiz bozuldu bizim. 14 Mayıs’ta normallerimizi ortaya koyarak, çocuklarımızı, geleceklerini, daha yaşanabilir şehir ve adem-i merkeziyetten ulusala yükselecek hayallerimizi düşünerek bir karar vereceğiz. Verdiğiniz oylar için sizi pişman etmem. 40 bin oy, bizi şanlı bir zafer ile meclise taşıyacaktır. Destek sizden gayret benden ve bereket de Allah’tan olacaktır inşallah.’’

Yaptığı ziyaretlerde ilgi ile karşılanan bağımsız aday Çoban’ın entelektüel kimliğini öne çıkaran bir esnaf, şehrin, bağımsız aday Çoban’a az geldiğini ifade etti. 

Bağımsız Milletvekili Adayı Çoban, esnaf ziyaretlerini sürdürüyor

‘’Bu şehir sana az geliyor. Ben ailemle seni TV’de izlerken söyledim. Hakkını yediler, bu kadar emeğe yazık. 15 senedir harcadığın para, diğerlerinin dağıttığı çeklerden daha fazla. Verdiğin emeği karşılayan bir siyasi irade yok Elazığ’da. Allah sana zafer ile yardım edecektir. Korkma, bu şehre inananlar arkanda. ‘’

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.