Akıncı Reisi Abdulhavap Demirel’e vefa programı

Geçtiğimiz gün İstanbul’da vefat eden Akıncı Gençlik liderlerinden Abdulvahap Demirel için vefa programı düzenlenecek.

Akıncı Reisi Abdulhavap Demirel’e vefa programı
Yayınlama: 28.07.2023
A+
A-

73 Selamet kuşağı Akıncıları tarafından düzenlenecek program çerçevesinde 28 Temmuz 2023 Cuma günü İzzetpaşa Camii’nde Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kılınacak.

Akıncı Reis Abdulvahap Demirel’e vefa programı, aynı gün saat 20.00’de Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek, “Dava Arkadaşlarının Anlatımıyla Abdulvahap Demirel” paneli ile devam edecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan 73 Kuşağı Akıncıları Başkanı Ahmet Tanrıverdi şunları söyledi:

“Ülkemizde milli ve manevi değerlerine bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla kurulan Akıncılar Hareketi, faaliyete geçtiği ilk günden itibaren milletimiz tarafından sahiplenilmiş ve 12 Eylül darbesiyle kapatıldığı güne kadar, tarihte eşine az rastlanacak destansı bir mücadeleye imza atmıştır. Ülkemizdeki pek çok hayırlı hizmet gibi bu hareketin de fikir babası rahmetli Erbakan hocamızdır.

Akıncı Reisi Abdulhavap Demirel'e vefa programı

Merhum Erbakan hocamızın, “Batıl bir davada zirve olmaktansa, hak davada zerre olma” düsturuyla yürüttüğü davanın en önemli, en aksiyoner kolu Akıncılar olmuştur.

Hak ve hakikat yolunda verdikleri büyük mücadelede Akıncıların çektikleri çilenin tek bir zerresi bile boşa gitmemiştir. 

Dünyadaki pek çok İslami harekete de ilham veren Akıncılar ocağında yetişenlerin önemli bir kısmı, ülkemizin siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik hayatında kritik sorumluluklar üstlenmiştir.

Anadolucun yiğit evlatları,  bir dava ve ideal uğruna gül bahçesine girer gibi yüreklerini ve imanlarını birleştirip kurmuşlardı Akıncılar hareketini.

Bu hareket içerisinde önemli roller ve reislik görevlerini üstlenip İslami mücadelenin sembol isimlerinden olan, geçtiğimiz gün Hakk’a yürüyen merhum Abdulvahap Demirel’e, dava ve yol arkadaşları olarak kendisini bir kez daha anmak adına Cuma namazı sonrası İzzetpaşa Camiinde kılınacak  gıyabi cenaze namazı ile aynı gün akşam saat 20.00’de Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde düzenleyeceğimiz panelimizi tüm hemşerilerimizi davet ediyor, bir kez daha Abdulvahap Demirel reisimize Allah’tan rahmet diliyorum”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.