AK Parti Elazığ Milletvekili Adaylarının Seçim Çalışmaları Devam Ediyor

AK Parti Elazığ Milletvekili Adaylarının şehir genelindeki seçim çalışmaları devam ediyor.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adaylarının Seçim Çalışmaları Devam Ediyor
Yayınlama: 29.04.2023
Düzenleme: 29.04.2023 11:07
A+
A-

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayları seçim bölgesinde çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Elazığ 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek kurum yöneticileri ve personellerle bir araya geldi.

Taziye ziyaretlerinde de bulunan Milletvekili Adayı Prof. Dr. Erol Keleş, daha sonra Fethi Ahmet Bulvarı’nda esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Keleş, milletvekili adayları olarak Elazığ’a hizmet etmeye hazır olduklarını belirtti.

Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı tarafından Ulukent Mahallesi’nde düzenlenen Birlik ve Beraberlik toplantısına katılan Prof. Dr. Keleş,  Muhalefeti de eleştirdi. Keleş, “Mücahit Başkanımız İstanbul’da İsmi Gürsel olan bir milletvekilinden bahsetti. Ben de bizim şehrimizde milletvekili olan bir başka aynı ismi taşıyan kişi için bir şeyler söyleyeceğim. Bakın, bilboardlarda görüyorsunuz. Hizmet benim işim diyor. Ben de soruyorum; 21 yıldır bu şehre, bu memlekete ne hizmet yaptınız? Ama ben sadece bir tane hizmet söyleyeyim, Elazığ’a AK Parti’nin kazandırdığı bir hizmeti soruyorsanız, işte orada Fethi Sekin Şehir Hastanesi. Yüzlerce okul var, 3 tane okul sözü verdiler, bunun hesabını yapıyorlar. Yine bilboardlarda yazıyor; Elazığ’a bakanlık sözü varmış. Bunlar alışmışlar zaten masalarda yazıp çizmeye, konuşmaya. Bu iş konuşmakla olmaz. Bakın sizin karşınızda 5 milletvekili adayı duruyoruz. Biz söz veriyoruz, emeğimizle, hizmetimizle bu şehre her şeyi kazandıracağız. Masa başında konuşulanların hepsinin farkındayız. Ama ben de diyorum ki üzülmeyin Allah bizimledir. Zafer inananlarındır. Biz inandık, siz de inanın. Bize destek olun. Cumhurbaşkanımıza destek olun. Zafer bizim olacaktır. Allah hepinizden razı olsun. Bizi yalnız bırakmayın. Cumhurbaşkanımızın size emanet ettiği bu adaylarınıza lütfen sahip çıkın.”

2023 seçimleri nedeniyle sahadaki çalışmalarını sürdüren Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Ejder Açıkkapı, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi, Ticaret İl Müdürlüğü ve Türk Telekom İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek idareciler ve personellerle bir araya geldi.

Kamu kurumlarına yaptığı ziyaretler sonrasında Ulukent Mahallesi’ne geçen Açıkkapı, burada vatandaşların yoğun ilgisi ve desteği ile karşılaştı.

Açıkkapı vatandaşlara seslendiği konuşmasında önemli noktalara değindi. Açıkkapı konuşmasında: “14 Mayıs akşamı hem Türkiye’de hem de Elazığ’da yeni bir tarihi zafere imza atacağız. Bundan muhalefetin kaçışı yok. Bu zor süreçte çirkin bir politika yürütme yarışına giriştiler. Ne diyorlar? “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı biz de seviyoruz, ona oy vereceğiz ama AK Parti’ye oy vermeyeceğiz.” Algı oluşturarak bizleri paçalarımızdan aşağı çekmeye çalışıyorlar. İnanıyorum ki hemşehrilerimiz buna sandıkta en güçlü cevabı verecektir. Cumhurbaşkanımızı cephanesiz bir şekilde savaşa göndermeye çalışıyorlar. Bu algıya yenilmeyeceğiz. Parlamentoda güçlü olmamız lazım. Bizim liderimize vereceğimiz güç parlamentodan geçiyor. Şayet yeterli sayıya ulaşamazsak emin olun ki PKK, FETÖ ve dahi bütün terör örgütleriyle birlikte Amerika ve Avrupa’da emeline ulaşmış olur. Bunu en iyi anlatan durum ise çevremizde yaşanan önemli krizler ve olaylardır. Örneğin Rusya-Ukrayna savaşında şayet parlamentoda güçlü olmasaydık, çok güç durumlarla karşı karşıya kalabilirdik. Elazığ, asla bu oyuna gelmeyecektir.” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mahmut Rıdvan Nazırlı, seçim çalışmaları kapsamında, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile SGK İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Yaptığı ziyaretler kapsamında idareciler ve personellerle bir araya gelen Nazırlı, daha sonra Elazığ Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü personelleriyle buluştu. Çalışmaları kapsamında Elazığlı kadınlar ile de bir araya gelen Milletvekili Adayı Nazırlı, Türkiye Yüzyılı, siz değerli kadınlarımızın merhamet dolu gönülleri, mahir elleri ve tartışılmaz kabiliyetleri ile kurulacaktır dedi. Nazırlı: “Değerli Elazığlı Hanımefendiler, AK Parti’mizin kurulmuş olduğu günden bugüne kadar vermiş olduğunuz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Kıymetli hanımefendiler, AK Parti’miz birçok açıdan birçok tanımlamaya konu olabilir. Gençlere sunduğu imkanlar ciheti ile AK Parti’miz bir gençlik hareketidir. Emeğe ve emekçilere verdiği destek ile bir emek hareketidir.  Vesayetle mücadelesi ciheti ile AK Parti, bir başkaldırı hareketidir. Ancak her şeyden öte kadınlarla birlikte Türk siyasetine damga vurması ve kadınların varlık mücadelesinde ortaya koyduğu muazzam destek ile AK Parti’miz aynı zamanda bir kadın hareketidir. Değerli Elazığlı Hanımefendiler, kadınlar bu toprakların herhangi bir değeri değil bizzat kendisidir. Kadınlar, bu toprakların bereketidir. Kadınlar, her alanda her durumda başarının mimarıdır çünkü kadınlar; varoluşun tınısı, istikbalin müjdecisi, 21 yıldır vermiş olduğumuz mücadelenin en ön safında yer alan dava kardeşlerimizdir. Kıymetli hanımefendiler, sizlerin desteklerine her zamankinden daha çok ihtiyacımız olduğu bir dönemden geçiyoruz. 14 Mayıs, her bir ferdimiz için bir dönüm noktası olacaktır ve zafer sizlerin gayretleriyle kazanılacaktır. İnanıyorum ki Türkiye Yüzyılı, siz değerli kadınlarımızın merhamet dolu gönülleri, mahir elleri ve tartışılmaz kabiliyetleri ile kurulacaktır.” şeklinde konuştu.

Seçim çalışmaları kapsamında sahadaki çalışmalarını sürdüren AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Mücahit Yanılmaz ise, Elazığ Müftülüğü’nü ziyaret ederek Müftü İrfan Üstündağ ve kurum çalışanlarıyla bir araya geldi.

Yanılmaz’ın bir sonraki durağı Akçakiraz oldu. Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya ve belediye çalışanlarını ziyaret eden Yanılmaz, özverili çalışmalarından ötürü herkese teşekkür etti.

Yanılmaz akşam saatlerinde Ulukent Mahallesi’ndeki Seçim Koordinasyon Merkezi’nde vatandaşlara hitap etti.

Yanılmaz burada yaptığı konuşmada; “CHP’li bir İstanbul milletvekili bir gün baktım basın toplantısında diyor ki AK Parti iktidarında İstanbul’a hiç bir şey yapılmadı. Benim de aynı gün Diyarbakır’da böyle bir programım vardı dedim ki; o Gürsel Tekin İstanbul’dan Ankara’ya gelirken üçüncü havalimanını kullanıyor. Karşıdan karşıya geçerken Avrasya tünelini kullanıyor, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü kullanıyor. İstanbul’daki vatandaşımız gerektiğinde Marmaray’ı kullanıyor. Bu hizmetleri saymakla bitiremeyiz. AK Parti’nin İstanbul’da yapmış olduğu hizmetleri görmemek için AK Parti’nin Elazığ’da yapmış olduğu hizmetleri görmemek için ya kör olmak lazım ya nankör olmak lazım. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin zihniyeti hem kör hem de nankör. Biz bu zihniyeti Elazığ’dan kovup atacak mıyız Allah’ın izniyle. Bir inançlı insan, Ulukentli kardeşim alnı secdeye giden insan davasını kendisine dert eden bir insan götürüp mührü altı okun altına vurmaz götürür mührü neye vurur gider AK Parti’nin altına vurur.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz’de seçim çalışmalarını sürdürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelini ziyaret eden Öz, daha sonra Gazi Caddesi esnafını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya gelip destek istedi.

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, akşam ise AK Parti İl Başkanlığı tarafından Ulukent Mahallesi’nde düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda konuşan Öz, 14 Mayıs seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlere artık sayılı günler kaldığını ifade eden Öz, “Önümüzdeki seçimler ülkemiz ve milletimiz için bir kader seçimidir. Bir tarafta 21 yıldır bu ülkeye çok büyük hizmetler eden AK Parti, diğer tarafta sırtını PKK’ya dayayan, sırtını Kandil’e dayayan altılı mı, yedili mi, altı artı bir mi, altı artı iki mi ne olduğu belli olmayan bir Millet İttifakı’yla karşı karşıyayız. İnanıyorum ki Elazığ’ımız bu kader seçiminde Cumhurbaşkanımızı ve onun yol arkadaşlarını yalnız bırakmayacaktır. İşte bugün burada gördüğümüz coşku ve heyecan gösteriyor ki, Elazığ’ımız 21 yıldır olduğu gibi bu seçimlerde de Doğru Adam ve Doğru Adımlarla yola devam diyecektir. Millet ve memleket davamızı birlikte sürdüreceğiz. Elazığ’ımız için yarınlarımız için birlik ve beraberlik içinde daha güçlü ve güzel yarınlar için çalışacağız. Sizlerin desteğiyle, Elazığ’ımız için çok güzel hizmetlere imza atacağız. Bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen hemşehrilerime sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.